Skip to main content
search

Robotik Süreç Otomasyonu (RPA)

Robotik Süreç Otomasyonu(RPA), tekrarlanan işlerin yapay zeka destekli algoritmalar kullanan robotlar tarafından gerçekleştirilmesi aktivitesidir. Bu sayede çalışanlar zamanlarını basit ve tekrarlayan işlerden ziyade, katma değeri yüksek alanlara yönlendirebilir.

Neden Robotik Süreç Otomasyonu?

Robotik Süreç Otomasyonu ile rutin işlerin otomatize gerçekleştirilmesi, çalışanların katma değer üretimine odaklanabilmesine imkan tanır. Bu otomasyonun gerçekleştirilmesi için robot ismi verilen yazılımsal araçlardan faydalanılır. Robotlar, “Attended” ve “Unattended” olmak üzere insan müdahalesine ihtiyaç duyan ve duymayan olarak temelde iki gruba ayrılır. Ek olarak, “Hybrid” olarak tanımlanan iki grubun da avantajlarına sahip robotlar bulunur. Tüm bu robotlar çözüm sağlayan RPA araçları tarafından sağlanır ve işletilir.

Efor ve Maliyet Tasarrufu

Daha Fazla Katma Değer Üretimi

Artan Çalışan Memnuniyeti

Görev Tamamlanma Sürelerinin Azalımı

İş Doğruluğunun Artması

Hata Oranlarının Düşmesi

Neredeyse yüm yazılımsal görevlerin RPA araçları ile otomatize edilmesi teorik olarak mümkün görünüyor. Bu noktada önemli olan ise, belirlenen doğru görevlerin en etkili şekilde otomatize edilmesi ile Robotik Süreç Otomasyonundan en yüksek faydanın elde edilmesidir.

18

Yıl

22

Farklı Ülke

20

Sektör

420

Kurumsal Referans

600

Proje (Remote & On-site)

100

Satır Kod

Robotik Süreç Otomasyonu Gerçekleştirilebilecek Alanlar

1

Müşteri Yönetimi

2

Finansal Hizmetler

3

Risk Değerlendirmeleri

4

İnsan Kaynakları Süreçleri

5

Tedarik Zinciri Takibi

6

Raporlama

Desteklenen Robotik Süreç Otomasyonu Araçları

Robotik Süreç Otomasyonu Hizmeti

Sorularınız var mı?

Close Menu