Skip to main content
search

Test
İnovasyonları

Keytorc, yazılım testi alanında standartlaşmış uygulamaların yanı sıra geliştirdiği test inovasyonları ile yazılım projelerinin kalitesi ve sürekliliğine katkıda bulunur. 15 yılı aşkın deneyimiyle hızlı değişen sektörel trendlerin öncüsü konumundadır.

Test Otomasyonu

Keytorc, yazılım test otomasyonu alanında öncü çözümler sunmasının yanı sıra, gelişen teknolojileri aralıksız takip ederek hizmetlerini günceller, böylece katma değerli servislerinin verimliliğini en üst düzeyde tutar.

– Docker ve Selenium Grid Entegrasyonu
– Selenium WebDriver ve Appium
– Behavior-Driven Development (BDD)
– Mobil Test Altyapısı için Bulut Entegrasyonu

robotic-automation
performance-tests

Performans Testi

Keytorc performans testi deneyimlerini, bulut teknolojilerinin imkanları ile entegre eder. Bu sayede sunduğu performans test hizmetleri güvenilir ve ölçeklenebilirdir. Açık kaynak kodlu ve ticari performans test araçlarını müşteri ihtiyaçlarına göre belirleyerek en etkin çözümleri sunar.

– JMeter ve Blazemeter Entegrasyonu
– Visual Studio ile Performans Testi
– Performans Test Altyapısı için Bulut Entegrasyonu

Test Capability Rating TCR

Yazılım sistemlerindeki test ve kalite kontrol aktiviteleri, benimsenen yaşam döngüsü modeline göre farklı kurgulanabilir. Geleneksel modellerde test aktiviteleri, diğer aktiviteler gibi bağımsız bir adım olarak kurgulanırken, çevik modellerde kodlama aktivitelerine entegre biçimde yer alır.

Bunun yanında, test süreçlerinin olgunluk seviyesi ölçümü için farklı modeller kullanılabilir. Keytorc ekibi tarafından geliştirilen TCR (Test Capability Rating) modelini diğerlerinden ayıran en büyük özellik, yalnızca test süreçlerine odaklanmayıp, ilgili diğer süreçleri de inceliyor olmasıdır.

– TCR Kritik Alanlar
– TCR Değerlendirme Süreci
– TCR Olgunluk Seviyesi Hesaplaması

test capability rating

Test
Yayınları

#Kitaplar
#Raporlar
#Akademik Makaleler

Test
Etkinlikleri

#TestHackathon
#TestTalks
#TestIstanbul

Close Menu