Skip to main content
search

Test Yayınları

Koray Yitmen Yazılım Testi İş Analizi Kullanılabilirlik

Yazılım Testi – İş Analizi – Kullanılabilirlik

Başarısız olan Bilgi Teknolojileri (BT) projelerinin katili kim?

Aklınıza ilk gelen zanlı yazılımcı mı? Eğer bu şekilde düşünüyorsanız yanılıyorsunuz deriz. 15 yılı aşkın süredir Keytorc olarak, yurtiçi ve yurtdışında gerçekleştirdiğimiz danışmanlık ve dış kaynak kullanımı projelerinde edindiğimiz tecrübeler ışığında yukarıdaki soruya, bu kitapla daha geniş bir açıdan bakmanızı sağlıyor olacağız. Bu sayede BT projelerinde başarının veya başarısızlığın tek kaynağının kodlama ve kodu geliştiren yazılımcılar olmadığını; yazılım testi, iş analizi ve kullanılabilirliğe de çok fazla işler düştüğünü görüyor olacaksınız.

İlk iki baskısının kısa sürede tükenmesi üzerine, güncellenmiş 3. baskısını yapan kitap; test mühendisi, iş analisti ve kullanılabilirlik uzmanı, BT projelerinde başarılı olmak isteyen ya da benzeri alanlardaki bilgilerini artırmak isteyen herkes için eşsiz bir kaynak oluşturmaktadır. Kitap ayrıca ISTQB® ve CBAP® sınavlarına yardımcı kaynak niteliğindedir.

Ayrıntılı Bilgi
Koray-Yitmen-TestIstanbul

Yazar Hakkında

Koray Yitmen, Keytorc, BA-works, UXservices, Continium ve Explori markaları altında partner olarak çalışmakta ve yerel, uluslararası yazılım testi, iş analizi ve kullanılabilirlik projelerinde görev almaktadır.  ISTQB genel kurul üyeliği (International Software Testing Qualifications Board), Yazılım Test ve Kalite Derneği başkanlığı (Turkish Testing Board), IIBA Istanbul Chapter yönetim kurulu üyeliği (International Institute of Business Analysis) ve UXPA Istanbul Chapter başkanlığını (User Experience Professionals’ Association) yürütmektedir.

2010 yılından itibaren her yıl ondan fazla ülkeden bine yakın profesyonelin katılımıyla düzenlenen uluslararası TestIstanbul konferanslarının konferans başkanlığını da yürütmekte olan Yitmen, Orta Doğu Teknik Üniversitesinden Bilgisayar Mühendisliği, Babson College’dan girişimcilik alanında MBA derecelerine sahiptir.

Close Menu