Skip to main content
search

Test
Yayınları

Keytorc, global projeleri ve verdiği uluslararası eğitimleri aracılığıyla kazandığı deneyimlerini yayınlar aracılığı ile paylaşır. Amazon.com’da yayınlanan uluslararası kitaplar, yazılım test sektörüne yön veren raporlar ve akademik makaleler ile yazılım testi alanında literatüre katkıda bulunur.
Kitaplar

Yazılım Test Teknikleri

Koray Yitmen’in kaleme aldığı Yazılım Test Teknikleri kitabı, birçok bilgi teknolojileri projesi için hem sihirli, hem de elle tutulur çözümler sunuyor.

– 222 Sayfa
– Türkçe
– Basılı

Ayrıntılı Bilgi
Koray Yitmen Yazılım Testi İş Analizi Kullanılabilirlik
Kitaplar

Yazılım Testi, İş Analizi, Kullanılabilirlik

Koray Yitmen’in 3. baskısını yapan Yazılım Testi, İş Analizi, Kullanılabilirlik isimli kitabı, test mühendisi, iş analisti ve kullanılabilirlik uzmanı, BT projelerinde başarılı olmak isteyen ya da benzeri alanlardaki bilgilerini artırmak isteyen herkes için eşsiz bir kaynak oluşturuyor. Kitap ayrıca ISTQB® ve CBAP® sınavlarına yardımcı kaynak niteliğindedir.

– 207 Sayfa
– Türkçe
– Basılı

Ayrıntılı Bilgi
Kitaplar

Business Analysis, Software Testing, Usability

Business Analysis, Software Testing, Usability kitabı iş analizi, yazılım testi ve kullanılabilirlik disiplinleri için kurtarıcı bilgiler içeren bir rehber niteliğindedir. Koray Yitmen bu kitapta, her üç disiplin için ilginç karşılaştırmalar yaparak farklı bakış açıları getirir.

– 176 Sayfa
– İngilizce
– Basılı ve E-Kitap

Ayrıntılı Bilgi
business analysis software testing usability Koray Yitmen
İndirilebilir İçerikler

Jenkins Cheat Sheet

Yazılım geliştirme süreçlerini otomatize etmeye yarayan açık kaynak kodlu otomasyon sunucusu Jenkins hakkında hazırladığımız Cheat Sheet ile nasıl kurulum yapacağınıza ve Jenkins’i nasıl kullanabileceğinize dair hızlı ve pratik ipuçları bulabilirsiniz.

Ayrıntılı Bilgi
İndirilebilir İçerikler

ISTQB Foundation Level Sınavına
Nasıl Hazırlanılır?

ISTQB® Foundation Level Sınavı’na girecekler için hazırlık kılavuzu.

Ayrıntılı Bilgi
İndirilebilir İçerikler

50 Soruda Yazılım Testi

Yazılım Test ve Kalite Derneği – ISTQB Glossary Türkçe Sözlük baz alınarak hazırlanan “50 Soruda Yazılım Testi”, bu alana ilgi duyan ve yeni başlayanlar için özet bir kaynak niteliğinde.

Ayrıntılı Bilgi
İndirilebilir İçerikler

İyi Bir Test Uzmanı Olmak İçin

İyi bir test uzmanı olmak için neler yapılması gerektiği hakkındaki görüş ve önerilerden oluşan bu çalışmanın, kariyerini yazılım test alanında sürdürmeyi planlayan kişilere ışık tutması ve farklı bakış açıları sağlaması amacıyla hazırlandı.

Ayrıntılı Bilgi
İndirilebilir İçerikler

Bir Tester'a Söylenmemesi Gereken Şeyler

“Bir Test Uzmanına Söylenmemesi Gerekenler” çalışması anket sorularına verilen cevaplar ile doğrudan bilişim sektöründe çalışan profesyoneller tarafından hazırlandı.

Ayrıntılı Bilgi
İndirilebilir İçerikler

Remote Tester'ın Bir Günü

Remote Tester’ın Bir Günü kitapçığı, yazılım test uzmanlarının Koronavirüs(Covid-19) pandemi sürecinde remote ve/veya evden çalışırken yaşadıkları deneyimleri yansıtmak üzere anket sorularına verdiği cevaplar doğrultusunda oluşturuldu.

Ayrıntılı Bilgi

Test
İnovasyonları

#TestOtomasyonu
#PerfomansTesti
#ContinuousTesting

Test
Etkinlikleri

#TestHackathon
#TestTalks
#TestIstanbul

Close Menu