Skip to main content
search

Sigortacılık Ve Emeklilik Yazılımı Testi

Bilgi Alın

Uzun yıllardır finansal sistemi önemli bir parçası olan Sigorta ve Emeklilik şirketleri, daha kaliteli, esnek ve rekabetçi hizmet sağlayabilmek adına dijital dönüşüme büyük önem vermektedirler. Eski sistemlerini modem mimari ve uygulamalarla değiştirerek kendilerini geleceği hazırlama planlarını gerçekleştiriyorlar.

Keytorc olarak, Sigorta ve Emeklilik sektörlerinde gerçekleştirdiğimiz onlarca proje ile, bilişim sistemlerinin düşük maliyet ve yüksek kalite ile kurgulanmasına katkı sağladık. Klasik veya çevik bakış açısı fark etmeksizin sağladığımız  test ve kalite alanındaki danışmanlık, eğitim ve dış kaynak kullanımları şirketlerin nitelik iş gücü ihtiyacını karşılarken alandaki en iyi uygulamaları içselleştirebilmelere izin verdi.

Sigorta ve Emeklilik Sektöründe Neden Test Yapılır?

Konut, Taşıt, Ferdi Kaza fark etmeksizin sigorta, hızla gelişen teknolojiyle yeniliklerin artması, sektör içi rekabetin bir ayağınıda yazılım alanda oluşturmaktadır. Kurumlar,  kendi çalışanlarının, bireysel ve tüzel müşterilerinin gereksinimlerine çözüm sağlayacak daha karmaşık, fonksiyonalitesi yüksek, kullanılabilir, güvenilir, kaliteli yazılım ürünleriyle piyasada hızlıca yer almak istemeleri, paralelinde riskleri oluşturmaktadır. 

Kısıtlı zamanda üretilen yazılım ürünü, kendi içerisinde karmaşık olmasının yanı sıra, bağlı olduğu mimari alt yapı ile içinde ve dışındaki sistemlere entegre olmuş olması,  bu yazılım ürününü kullanıcılarının sahip olduğu cihaz, donanım kapasitesi, platform, versiyon vb. farklılıkların artışıyla, yazılım hatalarının daha fazla oluşmasına sebep olmaktadır.

Yazılım testi yapılarak hataların tespitinin yazılım yaşam döngüsünün en erken safhalarında bulunarak raporlanması amaçlanır,  erken bulunan hataların çözüm maliyetleri, canlı ortamda oluşacak maddi ve repütasyon/itibar kayıplarından çok daha az olacağından, bankacılık sektöründe test büyük bir önem arz etmektedir.

Sigortacılık Ve Emeklilik Yazılımı Testi

Sorularınız var mı?

İlgili
Yayınlar

#Kitaplar
#Raporlar
#Akademik Makaleler

İlgili
İnovasyonlar

#Test Otomasyonu
#Performans Testi
#Test Capability Rating

Close Menu