Skip to main content
search

IoT Yazılımı Testi

Halk arasında IoT olarak bilinen Nesnelerin İnterneti, cihazlar, araçlar, binalar veya diğer bağlı elektronik cihazlardan oluşan bir ağdır.

Bilgi Alın

Bağlı cihazların sayısı arttıkça, sorun potansiyeli de artar. Bu cihazların gelişmiş karmaşıklığı ve çeşitliliği, markaların müşterilerle etkileşim kurması için yeni ve heyecan verici fırsatlar getiriyor. Bununla birlikte, IoT cihazlarının her ortamda güvenilir olduğundan ve müşterilerin beklediği yüksek kalite standardını karşıladığından emin olmak kolay bir iş değildir.

IoT Testinin Zorlukları

Bu zorluklar, IoT uygulamalarını test etme söz konusu olduğunda benzersiz bir dizi zorlukları ortaya çıkaran özelliklerdir. Zorluklar şunları içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir;

1

Dinamik Çevre

Diğer sistemlerden farklı olarak IoT, milyonlarca sensör ve farklı cihazlarla oldukça dinamik bir ortama sahiptir.
2

Gerçek Zamanlı Karmaşıklık

IoT sistemlerinin çok karmaşık gerçek zamanlı kullanım durumları olabilir.
3

Kaynak Kısıtlamaları

Bellekteki sınırlamalar, işlem gücü, bant genişliği, pil ömrü vb. konular sağlam yaklaşımlar gerektirir.
4

Sistemlerin Ölçeklenebilirliği

Ölçeklenebilirlikle birlikte işlevselliği değerlendirmek için bir test ortamı oluşturmak zordur.

IoT Test Stratejisi

IoT testiyle ilişkili karmaşıklıkların üstesinden gelmek için kapsamlı bir test stratejisi gereklidir.

1

Fonksiyonel Test

IoT cihazlarının karmaşıklığı nedeniyle, cihazlarınızın tüm ortamlarda beklendiği gibi performans göstermesini sağlamak kritik öneme sahiptir. Kullanıcılar tarafından bulunmadan önce IoT çözümünüzün işlevselliğindeki hataları ortaya çıkarmak için test senaryolarını ve keşif testlerini gerçekleştiriyoruz.
2

Kullanılabilirlik Testi

Her kullanıcının bir IoT çözümüyle etkileşimi benzersiz ve tahmin edilemez olacaktır. Bir odak grubu, eksiksiz çözümü müşterilerinizin kullanacağı koşullarda test etmenin tek yoludur. Keytorc, cihazlarınızın kullanılacağı konum ve ortamlarda cihazlarınıza erişimi olan test uzmanlarını işe alır. Gerçek kullanıcılardan doğrudan geri bildirim almak, gelişmiş müşteri deneyimleri oluşturmanıza olanak tanır.
3

Performans Testi

Performans testi, bir IoT test planı geliştirmek ve uygulamak için gerekli olan stratejik yaklaşımı oluşturmak için önemlidir. Aşırı veri hacmi, hızı ve çeşitliliği altında zamanlama analizi, yük testi, gerçek zamanlı akış analitiği ve zamana bağlı çıktılar gibi karmaşık yönleri kapsamalıdır.
4

Donanım Testi

Keytorc topluluğu, hedef donanımın düzgün çalıştığından, hedefinizin tam olarak belirlenebildiğinden ve/veya gerektiğinde diğer yazılım ve cihazlarla uyumlu olduğundan emin olmanıza yardımcı olur.
5

Bağlantı Testi

Sistem her zaman kullanılabilir olmalı ve kesintisiz bağlantıya sahip olmalıdır. Bağlantıya göre, test etmek için iki şey çok önemlidir. Bağlantı kurulduğunda ve çalışırken, bağlantı, veri aktarımı, cihazlardan görevler alma sorunsuz olmalıdır. Diğer koşul ise, bağlantının kesilmesi senaryosudur.

IoT Yazılımı

Sorularınız var mı?

İlgili
Yayınlar

#Kitaplar
#Raporlar
#Akademik Makaleler

İlgili
İnovasyonlar

#Test Otomasyonu
#Performans Testi
#Test Capability Rating

Close Menu